Články

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Automotodrom chce peníze za neodjetý ročník MotoGP, u soudu žádá 27 milionů

Brněnský Automotodrom si chce pomocí žaloby vymoci 27 milionů korun, které požaduje za pronájem dráhy za nakonec zrušenou Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v roce 2021. Dnes o tom rozhoduje Krajský soud v Brně.

České dráhy se zbavily veškerých ztrát z minulosti. Rekordní zisk slaví i RegioJet

Největší hráči tuzemské železnice sílí. Rekordní výsledky ohlásily jak České dráhy, tak jejich největší soukromý konkurent RegioJet podnikatele Radima Jančury. České dráhy loni dosáhly historicky nejvyššího zisku. Pomohly si odprodejem části majetku, po třech letech ztrát nicméně spoluvytvořil zisk i segment osobní dopravy. Drahám se podařilo přilákat o sedm milionů více cestujících, celkem jich svezly přes 164 milionů.

Celníci a policisté získali na přivaděči u Vysoké místo na kontroly aut

Při prodlužování dálničního přivaděče od Vysoké k Přešticím vybudovali stavbaři u sjezdu na Dnešice speciální dohledové místo pro policisty a celníky. Na první pohled to vypadá jako velká autobusová točna s dvanácti parkovacími místy pro kamiony. Je to první takové místo postavené v Plzeňském kraji. S kontrolami aut začali policisté hned v den jeho otevření a po pár minutách narazili na prvního hříšníka.

Ruina zmizí. Po letech debat půjde bývalá pardubická restaurace Bobr k zemi

Pardubice definitivně rozhodly, že zbourají bývalou restauraci v dukelském lesoparku. Místo tzv. Bobra chtějí mít radní novou relaxační zónu. Demolice má vyjít na 12 milionů.

Nemocenská při zkráceném úvazku: Na jakou výši dosáhnete?

Řada zaměstnanců z různých preferuje práci na zkrácený úvazek. Jak je to ale během nemoci? Máte nárok na nemocenskou? A proč nemohou na zkrácený úvazek pracovat předčasní důchodci?

Věřitelé Liberty Ostrava schválili restrukturalizační plán, potvrdil notář

Ustanovený notář potvrdil, že potřebná většina oprávněných věřitelů společnosti Liberty Ostrava oficiálně schválila její restrukturalizační plán. Oznámila to dnes Liberty, která už minulý týden sdělila, že plán schválila valná většina věřitelů. Výsledky musí potvrdit soud.

Kraj má novou ambulanci dětské psychiatrie a adiktologie, je v Litoměřicích

Společnost Krajská zdravotní otevřela v litoměřické nemocnici ambulanci dětské a dorostové psychiatrie a adiktologie. Podobných zařízení je velký nedostatek, přitom však dětí s psychickými potížemi a závislostmi výrazně přibývá.

Jihlava prodá bývalé kasárny zpět armádě. Nesmí tu být cizí vojsko, volá SPD

Jihlava prodá část bývalého pístovského vojenského areálu ministerstvu obrany. Armáda chce z bývalých kasáren vytvořit zázemí a cvičiště pro prapor aktivních záloh. Zastupitelé města už záměr schválili, nyní dostane slovo ministerstvo. Podle zastupitelů nikdo nedokáže chátrající areál využít tak jako právě armáda.

Byl jsem slabým starostou, připustil první muž Ostrova a rezignoval

Jak avizoval, tak učinil. David Hanakovič (zvolen za ANO), dosavadní starosta Ostrova na Karlovarsku, ve středu na jednání zastupitelstva rezignoval na svoji funkci. V čele druhého největšího města v okrese ho nahradil Lukáš Lerch (ODS). Zcela novou podobu má i vládnoucí koalice.

Rozvoj jaderné energetiky může na jih Čech přilákat stovky nových lidí

Zástupci skupiny ČEZ očekávají, že s dostavbou bloků v Temelíně a Dukovanech i s vybudováním modulárního reaktoru zaměstná jaderná energetika až 16 tisíc lidí. Odborníky všech potřebných kvalifikací ale zatím není kde brát.